X

سوابق تحصیلی و کاری دکتر مونا چراغی                            

سوابق تحصیلی و کاری

دکتر مونا چراغی عضو هیئت دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی است. او مدرک خود را در هر سه مقطع کارشناسی (دانشگاه خوارزمی)، کارشناسی ارشد (دانشگاه اصفهان) و دکترا (دانشگاه شهید بهشتی) در رشته روانشناسی با گرایش بالینی اخذ کرده است.

دکتر چراغی از سال 1378 که وارد رشته روانشناسی بالینی شده است تا کنون، تمامی فعالیت­‌های حرفه‌­ای و علمی خود اعم از آموزش، پژوهش و درمان را در حیطه بالینی و با رویکرد شناختی رفتاری و طرح‌واره­‌درمانی انجام داده است. از سال 1395 با ورود به دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی به عنوان عضو هیئت علمی، بخشی از فعالیت‌­های آموزشی، پژوهشی و درمانی او در حوزه زوج، خانواده و روانشناسی فرهنگی انجام می­شوند.

علاوه براین دکتر چراغی تدریس به عنوان استاد مدعو در دانشگاه‌­های مختلف، دبیری اجرایی کنگره­ مادرانگی در ایران، درمانگری، پژوهشگری و تألیف کتاب­ در حوزه روانشناسی را نیز در کارنامه خود دارد. او عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران و دارای پروانه کار تخصصی از جانب این سازمان می­باشد.

 

پژوهش و تألیف

دکتر مونا چراغی مؤلف چندین مقاله پژوهشی در حوزه روانشناسی بالاخص در موضوعات زوج و خانواده است. تألیفات دکتر چراغی را در پیوند زیر می‌­توانید مشاهده کنید.

https://www.sbu.ac.ir/Pages/Profiles.aspx?proffID=395319

 

فعالیت­‌های حرفه‌­ای

دکتر مونا چراغی مدرس دروس تخصصی رشته روانشناسی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و برگزارکننده کارگاه­‌ها و دوره‌­های آموزشی متعدد برای متخصصان و عموم در حوزه روان‌­درمانی، مهارت­‌های زندگی و زوج‌درمانی است. از دیگر فعالیت‌­های آموزشی او ارائه سوپرویژن به دانشجویان و درمانگران است. وی هدایت پایا‌‌‌‌ن‌نامه‌های تخصصی و انجام پژوهش‌­های مستقل در این حوزه را نیز برعهده دارد. همچنین دکتر چراغی به­عنوان رواندرمانگر به درمان انفرادی بزرگسالان و زوج­درمانی با رویکرد شناختی رفتاری و طرحواره اشتغال دارد. او سال­های متمادی به عنوان کارشناس برنامه­‌های صدا و سیما (همچون حال خوب، عصر خانواده، هزار راه نرفته و ...) بوده است. برای دیدن برنامه‌­ها به پیوندهای زیر مراجعه فرمایید.

https://www.aparat.com/tarhvareha

http://mankhoobam.com/روانشناسان/دکتر-مونا-چراغی

 

آدرس جدید مرکز

مرکز سگال از اول اسفند ۱۳۹۸ در آدرس جدید مستقر شده است.

آدرس: میدان آرژانتین ابتدای خیابان بخارست (احمدقصیر) کوچه ۱۷ پلاک ۱۸ طبقه آخر

 تلفن‌های تماس:

۰۲۱۸۸۱۰۰۳۵3

۰۲۱۸۸۱۰۰۳۵4

درباره سگال

"درمان­‌های شناختی رفتاری" مجموعه­‌ای از نظریه­‌ها و یا مدل­‌های مداخلات روانشناختی هستند که وجه مشترک تمامی آنها مبتنی بر شواهد علمی بودن، پژوهش محوری و دغدغه افکار، رفتار و هیجان­‌ها را داشتن است. تمام تلاش ما براین است که از چارچوب مداخلات علمی بیرون نرویم. درمانگران و مشاوران ما همه در این مکتب تعلیم دیده و فعالیت می­‌کنند...

>> درباره سگال