X

دکتر مرتضی کشمیری

سوابق تحصیلی و کاری

مرتضی کشمیری از سال 1389 وارد رشته روانشناسی شده است. دورۀ کارشناسی ارشد را در دانشگاه علامه طباطبایی و دورۀ دکتری روانشناسی بالینی را در دانشگاه علم و فرهنگ به پایان رسانده است. از زمان ورود به رشتۀ روانشناسی کوشیده است آنچه را که از تمرین‌های توجه‌آگاهی (مایندفولنس) آموخته است به روانشناسان و عموم مردم منتقل کند. برگزاری دورۀ توجه‌آگاهی در دانشگاه تهران در سال 2139 راهی بوده که تا امروز همچنان ادامه داشته است. سعی او همواره بر این بوده تا طیف‌های مختلف مردم از فواید این تمرین‌ها که در کارآزمایی‌های علمی، اثربخشی آنها تأیید شده است، بهره‌مند شوند. برگزاری دورۀ توجه‌آگاهی برای جانبازان بستری در بیمارستان تریتا، کارکنان سازمان‌های مختلف، دانشجویان روانشناسی، روان‌درمانگران و عموم مردم از قدم‌هایی است که در این مسیر برداشته است. همچنین تجربه بیش از ده سال شرکت مداوم در دوره‌های مختلف گرو‌ه‌درمانی او را بر آن داشته تا با برگزاری گروه‌درمانی با رویکردهای مختلف از جمله درمان مبتنی بر پذیرش و پایندی (ACT) درمان‌های روانشناختی را در دسترس گسترۀ وسیع­تری از مخاطبان قرار دهد.

در زمان شروع به آموزش توجه‌آگاهی و به کارگیری درمان مبتنی بر پذیرش و پایبندی، کمبود منابع معتبر موجب شد به ترجمۀ کتب مختلف برای مخاطبان عام و متخصین در این حوزه اقدام نماید که نتیجۀ آن تا به امروز ترجمۀ ده عنوان کتاب بوده است.

تدریس در دانشگاه، روان‌درمانگری و برگزاری جلسات کتابخوانی و هم‌اندیشی با همکاران روانشناس از سایر فعالیت‌های او است.

آدرس جدید مرکز

مرکز سگال از اول اسفند ۱۳۹۸ در آدرس جدید مستقر شده است.

آدرس: میدان آرژانتین ابتدای خیابان بخارست (احمدقصیر) کوچه ۱۷ پلاک ۱۸ طبقه آخر

 تلفن‌های تماس:

۰۲۱۸۸۱۰۰۳۵3

۰۲۱۸۸۱۰۰۳۵4

درباره سگال

"درمان­‌های شناختی رفتاری" مجموعه­‌ای از نظریه­‌ها و یا مدل­‌های مداخلات روانشناختی هستند که وجه مشترک تمامی آنها مبتنی بر شواهد علمی بودن، پژوهش محوری و دغدغه افکار، رفتار و هیجان­‌ها را داشتن است. تمام تلاش ما براین است که از چارچوب مداخلات علمی بیرون نرویم. درمانگران و مشاوران ما همه در این مکتب تعلیم دیده و فعالیت می­‌کنند...

>> درباره سگال