X

دکتر سارا بنی‌­هاشمی

سوابق تحصیلی و کاری

دکتر سارا بنی­‌هاشمی روانشناس بالینی مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی سگال وابسته به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران است. او دارای دکترای تخصصی روانشناسی سلامت است.

دکتر سارا بنی‌هاشمی از سال 78 که وارد رشته روانشناسی بالینی شده است تا کنون، تمامی فعالیت­های حرفه­ای و علمی خود اعم از آموزش، پژوهش و درمان را در حیطه بالینی و با رویکرد شناختی- رفتاری انجام داده است.

علاوه بر این دکتر سارا بنی­‌هاشمی از سال 88 تا کنون به عنوان مدرس مدعو در دانشگاهای متفاوتی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس کرده است. ایشان از سال 88 کارگاه­های آموزشی بسیاری در زمینه درمان شناختی- رفتاری اختلالات هیجانی، تشخیص و ارزیابی بالینی، مربی­گری مهارتهای زندگی و واقعیت درمانی در تهران و سایر شهرها برگزار نموده­اند.

وی از سال 85 عضو انجمن روانشناسی ایران است و به صورت عضو فعال کمیته اجرایی در برگزاری چند کنگره همکاری داشته­­ است. علاوه بر آن در دو دوره عضو اصلی گروه شناختی- رفتاری انجمن بوده و در سال 92 به عنوان مسئول آموزش شاخه دانشجویی انجمن روانشناسی ایران فعالیت داشته­ است. شایان ذکر است ایشان از سال 95 به عنوان سوپروایز و از سال 97 به عنوان مربی دوره­های پایه و عملی مؤسسه تئوری انتخاب (ویلیام گلاسر) مشغول به فعالیت است.

پژوهش و تألیف

دکتر سارا بنی‌­هاشمی مؤلف چندین مقاله علمی- پژوهشی در حوزه روانشناسی بالینی و به طور خاص  رویکرد شناختی – رفتاری، مهارت­‌های زندگی، روانشناسی سلامت و موضوعات مربوط به آن است. وی به عنوان پژوهش­گر همراه در چندین طرح پژوهشی مشارکت داشته است.

 

فعالیت­‌های حرفه‌­ای

دکتر سارا بنی­‌هاشمی مدرس مدعو دروس تخصصی رشته روانشناسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و برگزارکننده کارگاه­ها و دوره­های آموزشی متعدد برای متخصصان در حوزه درمان­های شناختی -رفتاری، مهارت­های زندگی، مصاحبه تشخیصی و واقعیت درمانی است. از دیگر فعالیت­های آموزشی او ارائه سوپرویژن به دانشجویان و درمانگران به صورت فردی و گروهی در حوزه درمان شناختی- رفتاری و واقعیت درمانی است. همچنین ایشان به­عنوان روان‌درمانگر به درمان انفرادی بزرگسالان، آموزش و مشاوره پیش از ازدواج  و زوج‌­درمانی با رویکرد شناختی- رفتاری اشتغال دارد.

آدرس جدید مرکز

مرکز سگال از اول اسفند ۱۳۹۸ در آدرس جدید مستقر شده است.

آدرس: میدان آرژانتین ابتدای خیابان بخارست (احمدقصیر) کوچه ۱۷ پلاک ۱۸ طبقه آخر

 تلفن‌های تماس:

۰۲۱۸۸۱۰۰۳۵3

۰۲۱۸۸۱۰۰۳۵4

درباره سگال

"درمان­‌های شناختی رفتاری" مجموعه­‌ای از نظریه­‌ها و یا مدل­‌های مداخلات روانشناختی هستند که وجه مشترک تمامی آنها مبتنی بر شواهد علمی بودن، پژوهش محوری و دغدغه افکار، رفتار و هیجان­‌ها را داشتن است. تمام تلاش ما براین است که از چارچوب مداخلات علمی بیرون نرویم. درمانگران و مشاوران ما همه در این مکتب تعلیم دیده و فعالیت می­‌کنند...

>> درباره سگال